W związku z tym, iż dawna Restauracja "Myśliwska" w Ujsołach od lat straszy swoim wyglądem i nie pasuje do zadbanej okolicy, Gmina Ujsoły po konsultacjach z mieszkańcami w formie ankietowej, rozmowach itp. zadecydowała, że powstaną tam mieszkania i lokale użytkowe.

W dniu 08.11.2017 r. Gmina Ujsoły podpisała z Ministerstwem Infrastruktury list intencyjny o przystąpieniu do rządowego programu Mieszkanie +, o czym pisaliśmy tutaj. Pomiędzy kwietniem a czerwcem 2018 roku projektanci przygotowali projekt, który zakłada powstanie  w budynku dawnej Restauracji "Myśliwska" w Ujsołach 10 lokali mieszkalnych o różnym metrażu, 2 lokale usługowe oraz miejsca parkingowe zlokalizowane pod obiektem w przyziemiu.

 

 

Kosztorys inwestorski wykazał, iż modernizacja tego budynku na cele jw. kosztować będzie 4 miliony 400 tysięcy złotych.

W sierpniu br. będzie okazja, by starać się o środki finansowe na ten cel, kiedy to Urząd Marszałkowski będzie przyjmował wnioski o dofinansowanie do remontu obiektów zdegradowanych przeznaczonych na cele mieszkalne.

W tym unijnym programie można zabiegać o 85% dofinansowania. Gmina Ujsoły będzie składać wniosek.

Tymczasem można udać się w podróż do dawnych czasów, gdyż w dniu 27 lipca (piątek) o godz.17:30 otwarte zostaną na kilka godzin drzwi kultowej restauracji „Myśliwska”, powspominać będzie można  lata jej świetności, obejrzeć fotografie, kadry z filmów nagranych na terenie gminy Ujsoły, skosztować trochę PRL-u.

Zapisy na to wydarzenie w Urzędzie Gminy pod telefonem 33 8647350/351 wew. 31. 

 

źródło i grafika: Gazeta Ujsolska

 

Udostępnij Drukuj E-mail