W dniach 11-26 stycznia 2020 roku odbędą sie Żywieckie Gody. To piękna tradycja w niezwykłe barwnej odsłonie. Co roku impreza gromadzi tłumy uczestników i widzów. Będzie to juz 51. Przegląd Zespołów Kolędniczych i Obrzędowych. 

W dniach 11-12 stycznia 2020 w Klubie MCK Papiernik w Żywcu przy ul. Ks. Pr. St. Słonki 31 odbędzie się konkurs grup kolędniczych i obrzędowych występujących w izbie.

18 stycznia 2020 w Milówce  na Rynku odbędzie się konkurs trzaskania z bata. Po czym grupy kolędnicze i obrzędowe przejdą z Rynku do Starej Chałupy, gdzie odbędzie się konkurs kolędowania grup obrzędowych występujących w plenerze Dziadów Noworocznych i Jukacy.

25 stycznia 2020  będzie dniem plenerowym Żywieckich Godów. Korowód grup obrzędowych i kolędniczych przejdzie od Karczmy Żywieckiej do Rynku, gdzie odbędzie się prezentacja zespołów oraz konkurs trzaskania z bata

26 stycznia 2020 w  Miejskim Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej odbędzie się koncert finałowy. 

Oprócz tego zaplanowane są ciekawe imprezy towarzyszące:

7, 8, 11 stycznia Konkurs Kolęd i Pastorałek Pastorałka Żywiecka

23 stycznia w Starej Chałupie odbędzie się skubanie pierza, łuskanie fasoli, przędzenie wełny, występy kolędników i degustacja potraw.

21- 23 stycznia Zimowa szkoła folkloru

24 stycznia Wieczór wspomnień o życiu i twórczości Jóżefa Szczotki w Starej Chałupie

25 stycznia Potańcówka dziadowska

26 stycznia Gościna oraz spotkanie z tradycją

26 stycznia Beskidzki Karnawał czyli korowód, prezentacja gmin powiatu żywieckiego, kiermasz sztuki oraz degustacja potraw 

31 stycznia 12. Przegląd Widowisk Jasełkowych Placówek Opiekunczo-Leczniczych i Warsztatów Terapii Zajęciowej

Szczegóły na plakacie:

 

Udostępnij Drukuj E-mail