Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

27 listopada 2018 r. o godz. 17.00 w Auli I LO w Żywcu ul. Słowackiego 2 odbyła się promocja książki „Wiara i wierność. Wkład Żywiecczyzny w czyn niepodległościowy 1914-1918”. Publikacja ta objęta jest patronatem Starosty Żywieckiego Andrzeja Kalaty. Organizatorem wydarzenia był Pan Starosta i Dyrektor I LO w Żywcu.

"Teraz, kiedy przebrzmiały już głośne uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości pragniemy zaprezentować mieszkańcom Żywiecczyzny publikację, która będzie trwałą pamiątką po tym historycznym jubileuszu. Unikatowa pozycja, oprócz bogato ilustrowanej części opisowej, zawiera 550 biogramów Legionistów z Żywiecczyzny, którzy wiek temu odpowiedzieli na zew wolności i ochotniczo wstąpili do Legionów Polskich." - tak zapowiada książkę  Beskidzkie Towarzystwo Oświatowe w Milówce.

Spotkanie promocyjne odbyło się w szkole, która 100 lat temu, jako Szkoła Realna, byłą kuźnią kadr do Legionów i przyszłego Wojska Polskiego. Na spotkaniu z autorami można było nabyć książki z autografem w cenie 50 zł, wysłuchać koncertu pieśni legionowych i obejrzeć ciekawą wystawę.

 

 

{gallery}czynniepodleg{/gallery}

zdjęcia: Magdalena Sporek

Źródło: Beskidzkie Towarzystwo Oświatowe, Milówka, RP 2018

 

Udostępnij Drukuj E-mail