Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

21 stycznia w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu odbył się „Beskidzki Karnawał” będący podsumowaniem cyklu działań pn. „Boże Narodzenie w Beskidach”.  W trakcie imprezy dorobek artystyczny zaprezentowały m. in. Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Żywiecka” z Żywca, Orkiestra Dęta z Gilowic, Zespół Regionalny „Mali Magurzanie” z Łodygowic, Kapela rodziny Wrzeszczów z Juszczyny, "Szlachcice" z Milówki oraz Zespół Pieśni i Tańca „MLADOST” z Sofii /Bułgaria/.

Dodatkową atrakcją był koncert zespołu „FUTURE FOLK”.  Wydarzenie uatrakcyjnił kiermasz sztuki ludowej, wśród której dominowała rzeźba, zabawka ludowa, ceramika, zdobnictwo bibułkowe oraz przepyszne pierniki.  Koła gospodyń wiejskich z rejonu Żywiecczyzny przygotowały degustację wspaniałych potraw regionalnych. Impreza odbywała się w niezwykle ciepłej i rodzinnej atmosferze.

Gospodarzami imprezy byli Starosta Żywiecki – Andrzej Kalata oraz Burmistrz Miasta Żywca – Antoni Szlagor. Występy, które odbyły się w tym dniu świadczą o tym, iż  tradycje bożonarodzeniowe  na Żywiecczyźnie nadal są nadal  żywe i kultywowane. 

{gallery}karnwal{/gallery}

zdjęcia: Gmina Ujsoły

Udostępnij Drukuj E-mail