6 stycznia po raz drugi z Zabłocia na Rynek żywiecki wyruszy Korowód Trzech Króli. Uroczystość rozpocznie Msza święta w kościele Św. Floriana o godz. 12.00

Korowód z udziałem historycznych postaci ku upamiętnieniu - 750 rocznicy powstania miasta Żywca wyruszy ok. godz. 13.00.

Ok. godz. 13:45 nastąpi uroczyste wejście Korowodu na Rynek, gdzie królowie złożą hołd oraz dary św. Rodzinie na głównej scenie. Powita ich burmistrz Antoni Szlagor

Następnie na scenie pojawią się przebrane postaci historyczne ku upamiętnieniu 750-rocznicy powstania miasta Żywca (przedstawienie postaci).

Przed zakończeniem spotkania z mieszkańcami na Rynku wolontariusze oraz królowie ze świtą rozdawać będą słodycze dzieciom oraz młodzieży.
W czasie wspólnego kolędowania na żywieckim Rynku organizatorzy przewidzieli ciepły posiłek dla wszystkich uczestników Korowodu.
____________________________________________________________________________

Przeprowadzimy transmisję na żywo z przemarszu barwnego korowodu.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tego wydarzenia, które zaczyna wpisywać się znów w polską tradycję. Przekaz rozpoczniemy około godziny 13, po zakończeniu Mszy Świętej. Okno transmisji pojawi się poniżej. Z uwagi na transmisję w terenie oraz zmienność pogody prosimy o wyrozumiałość w przypadku problemów technicznych z przekazem lub jego brakiem.

 

 

Udostępnij Drukuj E-mail