Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Na starcie XVIII Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego” stanęło aż 1737 biegaczy. Wśród nich byli zawodnicy z Polski, Kenii, Węgier, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Austrii, Francji czy nawet Hiszpanii.

W tym roku podczas Półmaratonu został pobity długo oczekiwany rekord trasy wśród mężczyzn. Poprzedni rekord należał do Kenijczyka Lagata Juliusa i wynosił 01:06:18. Nowy rekord należy do Kenijczyka Joel Maina Mwangi i wynosi 01:06:01. Drugi na mecie był zawodnik z Ukrainy Taras Salo z wynikiem 01:08:37 podium w klasyfikacji generalnej mężczyzn uzupełnił również Ukrainiec Paweł Olijnyk (01:12:09). Wśród kobiet najlepsza była Węgierka Zita Kácser z czasem 01:22:25. Druga na mecie zameldowała się Czeszka Petra Pastorova z rezultatem 01:23:30, a trzecia Swietlana Olijnyk z Ukrainy z rezultatem 01:24:37.

Najlepszym zawodnikiem z Polski okazał się Marcin Zagórny z czasem 01:14:26, a najlepszą z Polek była Aneta Szacówka, która przebiegła trasę w czasie 01:28:46. Wśród reprezentantów Żywiecczyzny pierwszy na mecie był Jacek Michulec z Żywca z wynikiem 01:18:09, a wśród kobiet Konior Katarzyna (01:38:06) z Radziechów.

Tegoroczny Półmaraton obfitował w szereg nowości - dla biegaczy z pewnością należały do nich strefy startowe. Natomiast na żywieckim Rynku w czasie zmagań zawodników na trasie - były gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, a także konkursy wiedzy i wiele innych atrakcji.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale. Puchary i nagrody wręczyli: Starosta Żywiecki Andrzej Kalata, Członkowie Zarządu Powiatu Zbigniew Gąsiorek i Józef Stopka, Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor, Przedstawiciel Głównego Partnera Żywiec Zdrój S.A. Roman Kurzyk oraz Dyrektor Półmaratonu Mirosław Dziergas.

A jak Półmaraton wyglądał w obiektywnie Daniela Franka? Zapraszamy do fotorelacji z połowy dystansu - zapory w Tresnej.

{gallery}polmaraton2017{/gallery}