W roku 2020  Gmina Rajcza organizuje dla mieszkańców zbiórkę odpadów wielkogabarytowych tj. starych mebli (np. szafy, stoły, krzesła), wykładzin, dywanów, stolarki okiennej i drzwiowej, ale UWAGA: bez opon i elektroodpadów.

Z uwagi na kradzieże części i bardzo częste niszczenie sprzętu AGD i RTV – odpady te nie będą przedmiotem niniejszej akcji i należy je dostarczyć osobiście do bazy ZUK w Rycerce Dolnej. Podobnie w przypadku opon do samochodów osobowych - należy je dostarczyć osobiście do bazy ZUK w Rycerce Dolnej, dopuszcza się oddanie 4 szt. z jednej nieruchomości rocznie.

Ważne: odpady będą odbierane wyłącznie z przed posesji! Odpady pozostawione na placach czy miejscach na których niemożliwa jest identyfikacja ich właściciela nie będą odbierane, natomiast incydenty takie będą zgłaszane na Policję celem wykrycia sprawców i pociągnięcia ich do odpowiedzialności.

Do odpadów wielkogabarytowych nie należą wszelkiego rodzaju odpady budowlano-remontowe tj. gruz, płytki, papa, ondulina, materiały izolacyjne, oraz części samochodowe i opony z pojazdów ciężarowych i rolniczych, jak również odzież i zwykłe śmieci.

Jednocześnie informujemy, że odpady wielkogabarytowe jak i elektroodpady czy opony z samochodów osobowych można we własnym zakresie dowozić do bazy ZUK w Rycerce Dolnej 96 A przez cały rok, oczywiście w godzinach prazy Zakładu.

Bardzo prosimy o dostosowanie się do tych zasad.

Chętni do skorzystania z możliwości oddania wielkogabarytów proszeni są o wystawienie odpadów  przed posesję do godz. 7ºº w dniu zbierania zgodnie z harmonogramem:

źródło: rajcza.pl

Udostępnij Drukuj E-mail